Atrakcje

Atrakcje turystyczne w Sielpi Wielkiej


Wybierasz się do Sielpi Wielkiej i chcesz poznać najważniejsze atrakcje turystyczne? A może jeszcze nie masz pojęcia gdzie pojechać odpocząć, ale pewne jest jedno – muszą to być polskie góry, które kochasz? Koniecznie wybierz Sielpię, bowiem tutaj nie będziesz mieć czasu na nudę, ale z pewnością znajdziesz czas na odpoczynek.

Dlaczego Sielpia Wielka?

Jeśli lubicie przebywać na wakacjach w cywilizowanym miejscu, ale jednocześnie chcecie mieć dostęp do zjawiskowej przyrody i wielu pobliskich trakcji, to Sielpia Wielka, która jest perłą województwa świętokrzyskiego z pewnością spełni Wasze oczekiwania.
Podstawową atrakcją Sielpi jest cudowne otoczenie sosnowych drze, które tworzą uzdrowiskową aurę. Ważny jest również zalew o powierzchni 60 hektarów, który posiada piaszczyste plaże, wykorzystywane przez turystów szczególnie latem. Oprócz tego w Sielpi znajdują się również cudowne trasy piesze oraz rowerowe, oznakowane szlaki górskie, jakimi można podążać dzień po dniu i nie czuć nudy ani zmęczenia.

Co dalej?

W Sielpi i okolicach można znaleźć wiele wspaniałych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia, a należą do nich między innymi:
- ruiny zamku w Chęcinach
- kaplica Świętego Leonarda znajdująca się chęcińskich podziemiach
- jaskinia Raj w Chęcinach – obfitujący w kalcytowe, naciekowe formy, oświetlona i naprawdę zjawiskowa
- góra Świętej Katarzyny
- zespół klasztorny Bernardynek
- drewniana kapliczka Świętego Franciszka
- kaplica cmentarna

To jedynie kilka z wielu atrakcji turystycznych, na jakie można liczyć przebywając w Sielpi. Oczywiście atrakcjami są tutaj nie tylko zabytki, istnieje również wiele wspaniałych, bardziej nowoczesnych możliwości spędzenia czasu z rodziną czy bliskimi znajomymi, na przykład park linowy.

Zapraszamy! Zabawa czeka na Was od samego rana!

  • atrakcje turystyczne w sielpi wielkiej 01
  • atrakcje turystyczne w sielpi wielkiej 02
  • atrakcje turystyczne w sielpi wielkiej 03
  • atrakcje turystyczne w sielpi wielkiej 04